Web Rozhledny a vyhlídkové věže v Česku

- nové dvě rozhledny plánované na Zlínsku a Uherskohradišťsku:

- Rozhledna Komonec u Luhačovic

- Rozhledna Tlustá hora Zlín


  Komonec - návrh  - aktuality:

Na vrchu Komonec na Zlínsku vyroste rozhledna
    PROVODOV (Zlínsko) - Přes třicet metrů vysoká turistická rozhledna bude stát zřejmě v příštích letech na vrchu
Komonec u obce Provodov na Zlínsku. O její vybudování usilují tři obce sdružené do Mikroregionu Komonec. Uvedla to starostka Pozlovic Olga Tkáčová. Mikroregion Komenec tvoří obce Pozlovice, Provodov a Podhradí, které se sdružily právě za účelem vybudování rozhledny. "Naše obce spojují svůj další rozvoj s turistickým ruchem. Právě rozhledna by mohla k jeho nárůstu výrazně přispět," uvedla Tkáčová. V současné době se již dokončena projektová dokumentace, na kterou přispělo částkou 200.000 korun ministerstvo pro místní rozvoj.
    Na realizaci návrhu byla vyhlášena architektonická soutěž, které se účastnili studenti několika vysokých škol. Vybrána byla nakonec studie, podle níž bude mít ocelová rozhledna kruhový půdorys a otevřené točité schodiště. Zatím ale nikdo nedokáže říct, kdy rozhledna nabídne návštěvníkům výhled na krajinu Bílých Karpat, Vizovických vrchů a luhačovského Zálesí.
    "Je potřeba zajistit zdroje financování a vyřešit majetkoprávní vztahy k pozemku, na němž bude rozhledna stát," uvedla
Tkáčová. Dodala, že v žádném případě se s pracemi nezačne ještě letos. Komonec - návrh
Komonec - návrh
Komonec - návrh
Komonec - návrh


Radnice ve Zlíně chce ve městě postavit rozhlednuKomonec - návrh 
    ZLÍN - Zlínská radnice chce na jednom z
kopců obklopujících město postavit turistickou rozhlednu. Radní se už zabývali návrhy architektů a pracovníků odboru městské zeleně a vytypovali dvě lokality, kde by stavba mohla vyrůst. Novinářům to řekl náměstek primátora Hynek Steska.
    Nejvýhodnější se radním zdá umístění rozhledny na Tlusté hoře uprostřed městských lesů. "Výhodou této varianty je pohled z jihu, kde sluneční světlo neruší výhled do krajiny. Za příznivých podmínek je viditelný i hrad Buchlov a Svatý Hostýn," řekl Steska.
    Druhou variantou je kraj lesa v blízkosti sídliště Jižní Svahy. "Lokalita je dobře dosažitelná pro veřejnost, nevýhodou je ale sluneční záření z jihu," uvedl Steska. Navíc s tímto místem nesouhlasí hygienici. Nelíbí se jim, že rozhledna by v tomto místě měla nést telekomunikační zařízení.
    V obou případech počítá město pouze se stavbou s nezbytným turistickým servisem. Celkové náklady by neměly přesáhnout pět milionů korun. "Na investici chceme získat dotaci ze strukturálních fondů," uvedl Steska s tím, že tyto dotace by měly pokrýt tři čtvrtiny celkových nákladů, zbytek zaplatí město. Stavba by měla být hotova do začátku turistické sezony v příštím
roce.


Rozhledna na Velkém Lopeníku
Mikroregion Bojkovicko - informace o stavbě rozhledny
informace o stavbě rozhledny na Lopeník.info


Klub českých turistů
Rozhledna Doubrava u Vizovic
NOVÁ Rozhledna Brdo ve Chřibech
Rozhledna svatý Hostýn na Kroměřížsku
Rozhledna Čubův kopec - Francova Lhota
Rozhledna Rochus u Uherského Hradiště
Rozhledna Modrá u Uherského Hradiště
Rozhledna Lhotka Hradčovice u Uh.Brodu

...zpět Rozhledny a vyhlídkové věže v Česku
(c)gep, web
APTIS MEDIA
[Brdo]