Rozhledna Babylon - Kozárov na Blanensku

664 metrů nad mořem, výška 42 metrů, 139 schodů


telekomunikační věž, slouží i jako rozhledna
Otevřeno: 
duben-červen, září
sobota, neděle 11:00 - 18:00,
červenec-srpen
út-pá (za příznivého počasí) 13:00-18:00, so-ne 11:00-20:00
jindy na objednávku na tel.: 721 017 983, 607 802 264 nebo 720 120 320

web provozovatele - bistro Babylon u rozhledny

rozhledna na webu Kudy z nudy

Přístup: z Lysic po červené turistické značce asi 7 km do Kunčiny vsi, odtud po zelené. Nebo po modré značce z Lomnice u Tišnova (asi 8 km) a z Kozárova dále po zelené. Parkování pod věží.Kozárov, vesničku na Blanensku se 113 obyvateli, napadlo, že by v místě, kde v padesátých letech stávala dřevěná rozhledna, šlo oživit minulost. Proto se se obec dohodla se společností Český mobil, která na blízkém kopci Babylon postavila v zimě 2000/1 svůj vysílač, že věž bude zároveň i veřejně přístupné místo, z něhož se dá podívat daleko do kraje. Obec dala společnosti k dispozici pozemek na stavbu vysílače, z něhož do obecní pokladny plyne nájem. Jinak nemusela obec dát žádné jiné peníze.

Dvaačtyřicetimetrová stavba na kopci zvaném Babylon, vysokém 664 metrů nad mořem, je v Kozárově pro turisty jedním z mála lákadel. Na vyhlídkovou terasu, umístěnou 24 metrů nad zemí, se turisté dostanou po 139 schodech. Vidět je odtud až na Pálavu a na Jeseníky. V blízkosti je parkoviště. Věž hojně využívají i radioamatéři - fandové CB vysílaček, takzvaní "síbíčkáři".
U rozhledny je prodejna občerstvení a suvenýrů, která slouží zároveň jako pokladna. Nechybí dětská prolézačka a kuželky.
Velmi krásné je i okolí, které je ideální pro pěší putování i cykloturistiku.

fotografie z areálu


kontakt:
Bistro u rozhledny - tel.: 721 017 983, e-mail: bistrobabylon@gmail.com
Obecní úřad Kozárov, tel.: 516 473 143, e-mail: kozarov@seznam.cz

oficiální web o obci


okolí:
Lysice - zámek, přístupný veřejnosti.

Lomnice - dvoutisícová malebné obec. Za pozornost stojí především zámek, kostel na náměstí, synagoga a židovský hřbitov.

Doubravník - obec na řece Svratce, proslulá kostelem s hrobkou rodu Pernštejnů. Leží na trase Tišnov - Bystřice nad Pernštejnem - Nové město na Moravě.

Tišnov - obec 3. stupně, cenná radnice na náměstí, mineralogické trhy, přírodní památka kopec Květnice, na nedalekém kopci Klucanina vzniká kamenná rozhledna.

Předkláštěří u Tišnova - slavný ženský cisterciácký klášter Porta Coeli, založený českou královnou Konstancií v roce 1233. U něj expozice Muzea Brněnska. V zimě lyžařský svah.


..další Rozhledny a vyhlídkové věže v Česku
  © gep / APTIS MEDIA